http://www.polatnarenciye.com.tr

how to create your own website

GREYFURT

Ürünlerimiz / Narenciye / Greyfurt

Mobirise

Türkiye’ye 1936 yılında kurulan Antalya Narenciye İstasyonu kanalı ile girmiştir. Meyve eti açık sarı olan bu çeşidin meyve çapı 94-112 mm, uzunluğu 80-96mm ağırlığı 321-350 gr arası değişebilir. Ağacın Yası ve Meyve yükü bu ölçüleri tayin eder. Periyodisite göstermeyen bu çeşidin hasadı Ocak ayı ortası, Mart ayı başları yapılmaktadır. Uzun yola dayanıklı bir çeşit olmasına rağmen, renkli çeşitlere yönetim nedeni ile ihracat sansı giderek azalmaktadır.

Ruby Red, Pink Marsh’in bir mutasyonu olarak 1926 da Texas'da yetiştirilmiştir. Dış görünüş olarak Marsh Seedless türünü andırmaktadır. Kabuğu sarımtırak, meyvenin et kısmi koyu pembe renkli ve az çekirdeklidir.

1981 yılında Türkiye'ye ABD'den girmiştir. Hem meyve eti, hem de meyve kabuğu kırmızı olan bu çeşit su anda ihracat için rakipsiz durumdadır. Meyve çapı ortalama 104.7 mm, uzunluğu 96.27 mm, ağırlığı 458.29 gr’dır. Meyve hasadı Kasım - Aralık yapılan bu çeşit su anda en favori greyfurt türüdür.

Osmanlılar zamanında Filistin'in Yafa şehrinde bulunduğu için şehrin adını alır. Göbekli çeşitlerden evvel portakalın şahı olarak bilinen bir sofralık portakal olup en büyük lehte özelliği kabuğunun kolay soyulması ve dilimlerinin dilim dilim rahatlıkla ayrılmasıdır. Şire oranı azdır özelikle Şubat sonunda çok mükemmel bir rayihası ve kendine mahsus bir kokusu vardır. Meyvenin dışı kolay soyulması ve dilimlerinin dilim dilim rahatlıkla ayrılmasıdır. Şire oranı azdır özelikle Şubat sonunda çok mükemmel bir rayihası ve kendine mahsus bir kokusu vardır. Meyvenin dış formu hafif ovaldir. Mahsuru ağaç geç meyveye yatar çok bilgili bir gübreleme yapmak gerekir aksi takdirde meyveler iri ve kalın kabuklu olur.

Geçci bir çeşittir, Avustralya menşeili bir çeşittir. 1950 yılında bulunmuştur. Meyvesi küçüktür, şeker oranı yüksektir ağaç üstünde Hazirana kadar bekletilebilir, Nisan ayında harika bir rayiha ve lezzete sahiptir. Önemli bir mahsuru meyvelerinin üniform olmayışıdır.

Choose from the large selection of latest pre-made blocks - full-screen intro, bootstrap carousel, content slider, responsive image gallery with lightbox, parallax scrolling, video backgrounds, hamburger menu, sticky header and more.

Adres

Gazi Mah. İnönü Blv. 691532 Sok. No:2/A
AKDENİZ / MERSİN

İletişim

Emai l: info@polatnarenciye.com
Tel : +90 (324) 646 4100
Fax : +90 (324) 646 2900